Metabolizmayı Hızlandırıp Kilo Verdiren Besinler

79

Bu yazıda sizlere sağlığımıza büyük oranda olumlu etkisi olan ve kilo vermeye yardımcı olan bazı besinleri paylaşacağız. Gelin bunlara bir bakalım.

 

Elma

Eğer kilolarınızdan şikayetçi iseniz ve bu kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız elma her zaman aklınızda olsun. Bilindiği üzere elma açlık hissini büyük oranda bastırıcı etkisi vardır ve oldukça tok tutan bir besindir. Bunun yanında kan şekerini de dengeleyerek açlık hissini minimuma indirir. Sabah tüketildiğinde ise etkisi daha da fazla hissedilir.

Sirke

Sirkenin açık hissini ortadan kaldırıcı etkisi vardır. Özellikle karbonhidratlı yiyecekler tüketimi yaparsanız bu yiyecekleri sirke ile beraber tüketebilirsiniz. Böylelikle tokluk hissini daha da hissedeceksiniz ve sindiriminiz kolaylaşacaktır.

Acı Biber

Acı biberin metabolizma üzerindeki etkisi çoğu insan tarafından bilinmekte. Öğünlerden önce az miktarda acı biber tüketimi vücut ısınızı artırarak metabolizmayı hızlandırır ve böylece kilo vermenize yardımcı olur.

Avokado

Avokado tam bir enerji kaynağıdır. Avokado tüketimi sizi tok tutarak daha az yemenizi sağlar ve açlık hissinizi ortadan kaldırır. Ayriyeten yağ yakımını hızlandırarak vücudunuzu şekle sokmakta size yardımcı olur.

Rezene Çayı

Rezene çayının çokça yararı vardır. Tüketildiğinde de etkisi kısa sürede ortaya çıkar. Sindirimi kolaylaştırıcı etkisi vardır ve bu etki sayesinde gün içinde şişkinlik oluşumunu engeller. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımı konusunda size yardım eder.

Tarçın

Tarçın, bazı yiyeceklerin üzerine serpildiğinde güzel bir tat vermekle kalmayıp büyük bir tokluk hissi de verir. Sindirime yardımcı olarak sizi rahatlatır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur ve kan şekerini dengeler.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir