İzmir’de Yangın Felaketi!

86

İzmir Menderes ilçesinin Gümüldür bölgesinde orman yangını çıktı. Çıkan yangın sebebiyle  zarar gören enerji nakil  hatlarından dolayı Menderes, Gaziemir, Karabağlar, Buca ve Konak ,ilçelerinde sular kesildi. Elektrik verilmeyen bölgeler ise Menderes, Özdere ve Gümüldür. 

 

İHA’nın haberine göre yangın, İzmir’in Menderes ilçesinin Şaşal mahallesi yakınlarında bulunan makilik alanda çıktı. Yangının çıkma nedeni  ise henüz belirlenemedi. Yangın bölgesine ekipler gönderildi. Hız kesmeden büyüyen yangın daha sonra ormanlık alana sıçradı. Yangına, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iki uçak, iki helikopter, 70 arazöz ve çevre belediyelerden itfaiye ekipleri müdahalede bulunmaya başladı. Yangından çıkan dumanlar sebebiyle gökyüzü siyah bulutlarla kaplandı.

SULAR GİTTİ, ELEKTRİKLER KESİLDİ, YOLLAR KAPATILDI!

İzmir Gümüldür bölgesinde çıkan makilik alandaki yangın sebebi ile yerleşim yerlerinin de risk altında olduğu belirtilirken, korkutan orman yangını kilometrelerce uzaklıktan bile fark edildi. Ekipler, yangına müdahale etmeye   çalışırken, yangının 50 hektarlık bir alanda etkili olduğu belirtildi.  Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki de yangın bölgesine gelerek çalışmaları yakından takip etti.  Çıkan yangın sebebiyle bölgede bulunan bazı yollar da güvenlik sebebiyle trafiğe kapatıldı. Yollar kapanmakla kalmayıp bazı bölgelerde sular ve elektrikler de kesintiye uğradı.

Orman yangını sebebiyle  zarar gören enerji nakil  hatlarından dolayı Menderes, Gaziemir, Karabağlar, Buca ve Konak ,ilçelerinde sular kesildi. Diğer yandan  Menderes, Özdere ve Gümüldür bölgelerine ise elektrik verilmemektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir