Hakan Çalhanoğlu AC Milan’a Transfer Oldu

124

Türkiye A Milli Takımı’nın önemli oyuncularından biri olan Hakan Çalhanoğlu, AC Milan’a transfer oldu. Yıldız futbolcu bundan sonra Milan’ın başarısı için ter dökecek.

İtalyan devi Milan her ne kadar hala popüler bir kulüp olsada bildiğiniz gibi eski başarılarından epey uzak kaldı. Ancak Milan yönetimi bu durumu değiştirmek, Milan’ı eskisi gibi büyük bir kulüp haline getirebilmek için yoğun bir  çaba sarfediyorlar. Bu doğrultuda da bazı transferler yapıyorlar. İşte Hakan Çalhanoğlu da Milan’ın yükseliş projesinde önemli bir futbolcu olarak dikkat çekiyor. Milan, Türk yıldız Hakan Çalhanoğlu ile anlaşma sağladı ve yıldız ismi İtalya’ya getirdi.

20 MİLYON EURO KARŞILIĞINDA GELDİ

Elimize ulaşan bilgilere göre Milan, Hakan Çalhanoğlu’nu Bayer Leverkusen takımından 20 Milyon Euro bonservis ücreti karşılığında transfer etti. Aynı zamanda oyuncunun brüt maaşının ise yıllık 5 Milyon Euro olduğu aktarıldı. Hakan Çalhanoğlu için kesenin ağzını açan Milan, bunun karşılığını alabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

HAKAN ÇALHANOĞLU KİMDİR?

Hakan Çalhanoğlu ile ilgili kısa bir biyografik bilgi verecek olursak; Hakan Çalhanoğlu 8 Şubat 1994 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Futbola büyük ilgi duyan Hakan Çalhanoğlu, Waldhof Mannheim altyapısında futbol yaşantısına başlamış, zamanla çok  büyük başarılar elde etmiştir. Hakan Çalhanoğlu aslen Bayburt’lu olup, isterse Almanya Milli Takımı’nda forma giyebilirdi. Ancak Türkiye A Milli Takımı’nı tercih ederek Türkleri gururlandırmıştır.

 

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir